Olympijské město Soči

V roce 2014 se v Soči konaly zimní olympijské hry a celý svět sledoval své sportovce a jejich úspěchy. Soči je ruským městem v Krasnodarském kraji, ležící mezi pobřežím Černého moře a úpatím Kavkazu. Potřebujete zajistit letenky? Zkuste se podívat na aktuální nabídky letenek na webových stránkách, kde objevíte i akční ceny. Letenky se dají rezervovat, nebo objednat a zaplatit rovnou i dopředu na vybraný termín. Vyzkoušejte letenky do Soči a poznejte zajímavé ruské město.

Soči je oblíbenou turistickou destinací. I přes polohu v podhůří má Soči velice příjemné podnebí, kdy se průměr letních teplot pohybuje od 26 do 32 °C. I během zimy je zde poměrně teplo – teploty kolem 7 °C. Najdete zde i mnohé historické památky. V části zvané Loo jsou zachovány ruiny byzantské baziliky.

stux / Pixabay

Do Soči za kulturou a poznáním

Soči nabízí k obdivování a zábavě mnoho historických, kulturních, přírodních a architektonických památek. Ve městě se nachází hned několik muzeí, mezi jinými etnografické, umělecké nebo Literární památník N. A. Letní sezónu ozvláštňuje už tradičně konaný filmový festival Kinotavr. Během října můžete zajít na festival módy Sametové sezóny a celoročně vás uchvátí Kavkazská biosférická rezervace, která byla roku 1999 zapsána do seznamu památek Světového dědictví UNESCO. V Soči se také nacházejí balneologické lázně a naleziště léčivé sirovodíkové vody Macesty.

Tip na dovolenou:  Hannover – město veletrhů a obchodu

Soči je proslulé romantické místo. Město se rozkládá na černomořském pobřeží a můžete si užívat chvilek u moře, na plážích a na čerstvém mořském vzduchu. Navíc se můžete dívat na horizont kavkazských vrchů se neopakovatelnou atmosférou. Samotné město je plné zeleně, parků a velkých venkovských domů. V okolí Soči zamiřte třeba k vodopádům nebo za pěknými výhledy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *