Pretoria – bavte se, tančete, pijte…

Město Pretoria leží v severovýchodní části státu JAR. Zaletět si sem můžete třeba do zoologické zahrady nebo na prohlídku Národního muzea. Pretoria je vlastně městem ve městě. Potřebujete sehnat letenky do města Pretoria? Chcete létat do JAR za výhodné ceny a kdykoliv potřebujete? Do města Pretoria se dostanete letecky i za výhodné ceny, pokud budete sledovat aktuální cenové nabídky online.

Pretoria leží na severu provincie Guateng a patří do městského celku Tshwane. Turistika je zde atraktivním děním. Je tu mnohem bezpečněji než třeba  v Johannesburgu. Nejdoporučovanější období pro návštěvu města Pretoria je zdejší jaro, od října do listopadu, kdy tady kvete strom jacarandá a celé město se noří do nachové zářící barvy.

FilipFilipovic / Pixabay

Historické památky a atrakce pro turisty

K místním atrakcím se rozhodně řadí Church Square čili Kostelní náměstí, umístěné ve středu města. Je považováno za kolébku budoucí Pretorie. V dřívějších časech se tady nacházelo tržiště, využívané na schůzky vesničanů během posvátných dnů svatého přijímání, nagmaal. Při návštěvě Pretorie byste neměli vynechat Národní jihoafrickou zoologickou zahradu rozkládající se na cca 80ti hektarech. V zoo spatříte okolo 2 586 druhů zvířat. K největším atrakcím zoo patří Pavilon plazů a největší suchozemské akvárium v zemi.

Tip na dovolenou:  Navštivte nejznámější egyptské letovisko Hurghada

Budova sjednocení je středobodem celého města, tyčící se nad Meintjieskopem – kopcem uprostřed města. Budova je symbolem významu města, státní autority, sídla vlády. Park Nezávislosti se rozprostírá na vrchu Salvokop v rozloze 52 hektarů. Upoutají vás zdejší výhledy na celé město. Místo je věnováno bojovníkům za práva lidu Afriky.

Památník pionýrů najdete na jednom z pahorků, obklopujících Pretorii. Autorem pomníku je jihoafrický sochař a architekt Gerard Moerdijk. Jde o památka na 15 000 pionýrů, hlavně z Francie, Nizozemí a Německa, kteří se vypravili na cestu z Mysu Dobré naděje do vnitrozemí (1835) a cílem cesty se stala nezávislost a svoboda.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *