Inspirace na dovolenou. Která města stojí za to navštívit?

Rádi poznáváte nová místa a přemýšlíte, kam ještě vyrazit? Podívejte se na 3 nejzajímavější města, která jsme navštívili my. Možná se budou líbit i vám a vyberete si je jako příští zajímavý cíl vašeho výletu.

Nejzajímavější města, která navštívit – Berlín

Hlavní město Německa nabízí svým turistům opravdu mnoho – umění, architekturu, historii i přírodu. Právem je Německo pyšné na svoji metropoli. Berlín patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším místům mezi turisty, podobně jako další dvě německá města – Mnichov a Drážďany.

Historického významu nabyl Berlín především v době studené války, kdy středem města vedla tzv. Berlínská zeď, která dělila město, i celé Německo, na dvě části – východní a západní. Po sjednocení v roce 1990 byly rozdíly mezi oběma částmi velmi markantní a znatelné na první pohled.

Pokud se rozhodnete tuto metropoli navštívit, je třeba vyhradit si k tomu několik dní. Berlín je plný nejrůznějších skvostů a unikátů. Na své si přijde opravdu každý. Milovníci umění zde najdou spoustu divadel a kabaretů, nadšenci pro umění zase ocení řadu galerií. Ten, kdo se zajímá o historii, zase rád zavítá do některého z mnoha muzeí. A milovníci filmů jistě nevynechají každoroční festival s udílením cen Zlatý medvěd.

Symbolem a dominantou města je Braniborská brána. Vede k ní dlouhá a rovná cesta lemovaná lipami. Tato ulice je známá pod názvem Unter den Linden. Braniborská brána představuje jakýsi symbolický vstup do města. V Berlíně se nachází opravdu mnoho památek, za zmínku jistě stojí například Museuminsel, neboli ostrov plný muzeí. A pokud vám po cestě vyhládne, ochutnejte i typickou německou kuchyni. V Berlíně opravdu patří mezi nejzajímavější města a není v něm o zážitky nouze.

Symbolem a dominantou města je Braniborská brána.
Symbolem a dominantou města je Braniborská brána.

Nejzajímavější města, která navštívit – Belize City

Město Belize City, nacházející se ve státě Belize, je doslova rájem potápěčů. A to především kvůli 300 km dlouhému útesu, který nabízí neuvěřitelnou podívanou. Belize City není tak vyhlášené jako například Havana nebo Mexico City. Často jej ani nenalezneme v nabídkách cestovních kanceláří. Proto i cestování sem je poněkud komplikovanější, ale věřte, že stojí za to.

Základní kameny tohoto města položili Mayové, později bylo osídlováno Evropany. Díky nim se z města stal velmi významný přístav a obchodní centrum regionu. V dřívějších dobách bylo Belize City vyhlášené těžbou tropického dřeva. To těžili především otroci, a proto jeho výkupní cena byla velmi přijatelná jak pro Evropu, tak i Severní Ameriku.

Tip na dovolenou:  Rhodos nabízí starobylé památky a rodinnou pohodu

Jak již bylo zmíněno, Belize City je častým cílem potápěčů. Nachází se tu druhý největší korálový útes na světě, jehož spatření patří k nezapomenutelným zážitkům. Pás je dlouhý více než 300 km a žije zde více než 600 druhů nejrůznějších živočichů. Není tedy divu, že se tento unikát nachází na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Z architektonických památek jistě stojí za návštěvu maják Baron Bliss, jehož čtvercový půdorys je k vidění již při cestě po moři. Maják poskytuje nádherný výhled na celé moře a je opravdovou dominantou města. Pokud vás ovšem zajímá i něco z historie, potom musíte navštívit místní Museum of Belize. To nabízí nejen informace o městě samotném, ale i o celém státě Belize. Zkrátka i tento, pro mnohé zapomenutý kout světa, má svým turistům co nabídnout.

Potápěči v moři
Belize City je častým cílem potápěčů

Nejzajímavější města, která navštívit – Auckland

Ačkoli se nejedná o hlavní město, kterým je na Novém Zélandu Wellington, má toto místo největší počet obyvatel, více než 1 300 000. Často bývá přezdíváno „městem plachet a přístavů“.

Město Auckland bylo založeno v roce 1840. Rozkládá se na území, kde dříve docházelo k vulkanické činnosti. V dnešní době jsou již sopky vyhaslé. Vzhledem k roku založení se jedná o poměrně mladé město, ale i přesto láká své turisty k návštěvě. Nejen příznivci historie budou nadšeni z muzea, které nese název National Maritime Museum. Nalezneme zde exponáty mapující veškerou námořní historii a rozvoj na Novém Zélandu. Návštěvníci tak mohou obdivovat trupy rybářských lodí a další artefakty týkající se námořnictva.

Dominantou města je vyhlídková věž Sky Tower. Ta nabízí přímo nezapomenutelný pohled na Auckland i celý Nový Zéland. Faktem je, že mnohem vyšší budovy se nacházejí v Kuala Lumpur, ale právě Sky Tower slouží i jako turistická atrakce. Pohled z její výšky je opravdu úchvatný. Můžeme pozorovat celkové rozložení města, kde se ve středu nachází převážně výškové kancelářské budovy, rodinné domy i vyhaslé sopky vyčnívající z reliéfu. Pohled vskutku velmi zajímavý.

Místní obyvatelé jsou velmi milí a přátelští. Velice ochotně vám poradí s jakýmkoli problémem, proto se neváhejte zeptat.

Dominantou města je vyhlídková věž Sky Tower
Dominantou města je vyhlídková věž Sky Tower

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *