Inspirace na dovolenou. Která města stojí za to navštívit?

Rádi poznáváte nová místa a přemýšlíte, kam ještě vyrazit? Podívejte se na 3 nejzajímavější města, která jsme navštívili my. Možná se budou líbit i vám a vyberete si je jako příští zajímavý cíl vašeho výletu.

Nejzajímavější města, která navštívit – Berlín

Hlavní město Německa nabízí svým turistům opravdu mnoho – umění, architekturu, historii i přírodu. Právem je Německo pyšné na svoji metropoli. Berlín patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším místům mezi turisty, podobně jako další dvě německá města – Mnichov a Drážďany.

Historického významu nabyl Berlín především v době studené války, kdy středem města vedla tzv. Berlínská zeď, která dělila město, i celé Německo, na dvě části – východní a západní. Po sjednocení v roce 1990 byly rozdíly mezi oběma částmi velmi markantní a znatelné na první pohled.

Pokud se rozhodnete tuto metropoli navštívit, je třeba vyhradit si k tomu několik dní. Berlín je plný nejrůznějších skvostů a unikátů. Na své si přijde opravdu každý. Milovníci umění zde najdou spoustu divadel a kabaretů, nadšenci pro umění zase ocení řadu galerií. Ten, kdo se zajímá o historii, zase rád zavítá do některého z mnoha muzeí. A milovníci filmů jistě nevynechají každoroční festival s udílením cen Zlatý medvěd.

Symbolem a dominantou města je Braniborská brána. Vede k ní dlouhá a rovná cesta lemovaná lipami. Tato ulice je známá pod názvem Unter den Linden. Braniborská brána představuje jakýsi symbolický vstup do města. V Berlíně se nachází opravdu mnoho památek, za zmínku jistě stojí například Museuminsel, neboli ostrov plný muzeí. A pokud vám po cestě vyhládne, ochutnejte i typickou německou kuchyni. V Berlíně opravdu patří mezi nejzajímavější města a není v něm o zážitky nouze.

Symbolem a dominantou města je Braniborská brána.
Symbolem a dominantou města je Braniborská brána.

Nejzajímavější města, která navštívit – Belize City

Město Belize City, nacházející se ve státě Belize, je doslova rájem potápěčů. A to především kvůli 300 km dlouhému útesu, který nabízí neuvěřitelnou podívanou. Belize City není tak vyhlášené jako například Havana nebo Mexico City. Často jej ani nenalezneme v nabídkách cestovních kanceláří. Proto i cestování sem je poněkud komplikovanější, ale věřte, že stojí za to.

Základní kameny tohoto města položili Mayové, později bylo osídlováno Evropany. Díky nim se z města stal velmi významný přístav a obchodní centrum regionu. V dřívějších dobách bylo Belize City vyhlášené těžbou tropického dřeva. To těžili především otroci, a proto jeho výkupní cena byla velmi přijatelná jak pro Evropu, tak i Severní Ameriku.

Tip na dovolenou:  Ženeva – město mezi alpskými vrcholky

Jak již bylo zmíněno, Belize City je častým cílem potápěčů. Nachází se tu druhý největší korálový útes na světě, jehož spatření patří k nezapomenutelným zážitkům. Pás je dlouhý více než 300 km a žije zde více než 600 druhů nejrůznějších živočichů. Není tedy divu, že se tento unikát nachází na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Z architektonických památek jistě stojí za návštěvu maják Baron Bliss, jehož čtvercový půdorys je k vidění již při cestě po moři. Maják poskytuje nádherný výhled na celé moře a je opravdovou dominantou města. Pokud vás ovšem zajímá i něco z historie, potom musíte navštívit místní Museum of Belize. To nabízí nejen informace o městě samotném, ale i o celém státě Belize. Zkrátka i tento, pro mnohé zapomenutý kout světa, má svým turistům co nabídnout.

Potápěči v moři
Belize City je častým cílem potápěčů

Nejzajímavější města, která navštívit – Auckland

Ačkoli se nejedná o hlavní město, kterým je na Novém Zélandu Wellington, má toto místo největší počet obyvatel, více než 1 300 000. Často bývá přezdíváno „městem plachet a přístavů“.

Město Auckland bylo založeno v roce 1840. Rozkládá se na území, kde dříve docházelo k vulkanické činnosti. V dnešní době jsou již sopky vyhaslé. Vzhledem k roku založení se jedná o poměrně mladé město, ale i přesto láká své turisty k návštěvě. Nejen příznivci historie budou nadšeni z muzea, které nese název National Maritime Museum. Nalezneme zde exponáty mapující veškerou námořní historii a rozvoj na Novém Zélandu. Návštěvníci tak mohou obdivovat trupy rybářských lodí a další artefakty týkající se námořnictva.

Dominantou města je vyhlídková věž Sky Tower. Ta nabízí přímo nezapomenutelný pohled na Auckland i celý Nový Zéland. Faktem je, že mnohem vyšší budovy se nacházejí v Kuala Lumpur, ale právě Sky Tower slouží i jako turistická atrakce. Pohled z její výšky je opravdu úchvatný. Můžeme pozorovat celkové rozložení města, kde se ve středu nachází převážně výškové kancelářské budovy, rodinné domy i vyhaslé sopky vyčnívající z reliéfu. Pohled vskutku velmi zajímavý.

Místní obyvatelé jsou velmi milí a přátelští. Velice ochotně vám poradí s jakýmkoli problémem, proto se neváhejte zeptat.

Dominantou města je vyhlídková věž Sky Tower
Dominantou města je vyhlídková věž Sky Tower

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *