Poleťte do Nice!

niceNice je pátým největším městem Francie a také v něm najdete druhé nejvýznamnější letiště v zemi. Jihofrancouzská metropole uvítá každý rok okolo čtyř milionů turistů. Chystáte se také projít a blíže prozkoumat Nice? Letadlem bude cesta rychlejší. Ceny letenek jsou nyní například na Královna letenky za ceny již od 2520 CZK – za tuto cenu ovšem musíte letět z Vídně s leteckou společností Niki. Z Vídně lze letět ještě s leteckou společností Austrian za 4536 CZK. Z Prahy vás do Nice dopraví ČSA za 4453 CZK. Ceny letenek se udávají za cestu tam a zpět.

Jaká jsou turistická lákadla v Nice?

Pěkně z výšky se vám otevřou výhledy na celé město Nice, na moře, letiště a rovněž na Zátoku andělů, pokud se vypravíte na dominantu starého města, na kopec zvaný Colline du Chateau, kde dříve stával hrad, z kterého dnes spatříte jenom zbytky. Na kopci vás uchvátí vodopád, uměle vytvořený. Stará část města Nice – Vieille Ville se rozkládá přímo pod bývalým hradem  a tyčí se zde barokní katedrála Sainte Réparate, zasvěcená křesťanské mučednici. Od katedrály se lze projít tržištěm Saleya s mnoha stánky s různým sortimentem. Kromě jiného ulice lemují restaurace, kde si v klidu posedíte a dopřejete si jídla podle chuti.

Cestou od tržiště k moři budete míjet budovu opery a ocitnete se na Promenade des Anglais, vedoucí podél moře až k letišti. Od začátku 19. století přijíždělo do Nice mnoho bohatých Angličanů a díky nim se zrodila Anglická promenáda, kde se každým rokem koná mnoho kulturních akcí – bitva květin, karneval atd. Promenáda je lemována honosnými paláci a palmami.

Tip na dovolenou:  Vydejte se letecky do města Oslo

Náměstí Place Masséna obklopují oranžové domy s podloubími, nechybí fontána a sedm soch – symbol rozhovoru mezi sedmi kontinenty. Dlouhá avenue Jean Médecin je vyhledávaná pro své butiky, obchodní domy a restaurace. K denním nákupům určitě využijte Monoprix, kde se perfektně nakupuje. Vzpomínky na levandulovou vůni si můžete zakoupit třeba v obchodu Terres Dorees, kde nabízejí ručně vyrobená mýdla a pěny do koupele.

Cathedrale St Nicolas se označuje jako Ruský kostel a pojí se s carem Nikolajem Alexandrovičem, který na tomto místě měl vilu, kde zemřel roku 1865. Jeho manželka zde nechala postavit katedrálu na památku cara. V Nice můžete zajít hned do několika muzeí. Nezklamou vás expozice v muzeu Marca Chagalla, muzeu Henriho Mattisse nebo v muzeu moderního umění.

Překrásné výlety absolvujete rovněž v blízkém okolí Nice. Do středověké vesnice Saint Paul jezdilo mnoho slavných umělců a i vy poznáte, proč se jim toto místo zalíbilo. Hlavně nezapomenete na překrásné výhledy a jedinečnou atmosféru. Úchvatné  panorama skalnatých útesů, oblázkových pláží a malých vesniček leží mezi Nice a Monakem.

Kdo se chystá v Nice do moře, bude se koupat v nádherné azurové vodě a odpočívat na oblázkových plážích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *